czym się zajmujemy

TechSolutions Group Sp. z o.o. jest spółką założoną w roku 2013 przez grupę naukowców z Politechniki Poznańskiej. Od początku swojej działalności specjalizujemy się w zakresie inżynierii mechanicznej pojazdów szynowych, koncentrując nasze wysiłki na wszystkich aspektach związanych z taborem - od pojedynczych komponentów do całych pojazdów. Zajmujemy się zagadnieniami związanymi zarówno z pojazdami kolejowymi, jak również miejskimi pojazdami szynowymi.

Naszą misją jest wspieranie naszych Klientów w całym cyklu życia pojazdu – od koncepcji, przez produkcję aż do eksploatacji. Pomagamy zmniejszyć koszty produkcji, poprawić jakość, czy też wejście na rynek z nowym produktem.

Nasz zespół składa się z doświadczonych oraz wielodziedzinowych specjalistów, dzięki czemu charakteryzujemy się elastycznością oraz indywidualnym i sprecyzowanym podejściem do każdego problemu. Współpracujemy również z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi w kraju i za granicą.

Jednym z głównych obszarów naszej działalności, jest projektowanie podzespołów jak i całych pojazdów szynowych. Nasze biuro konstrukcyjne składa się doświadczonej kadry inżynierskiej, która nie boi się nowych wyzwań. Ponadto posiadamy bogate doświadczenie w przeprowadzaniu badań eksploatacyjnych, analizie współpracy pojazdu z torem oraz obniżaniem i optymalizacją drgań i hałasu, będących częścią procesu odbiorczego pojazdów.

Realizujemy wdrożenia dokumentacji technicznej pojazdów, jak DSU, DTR, WTWiO zarówno dla nowych pojazdów jak i ich modernizacji. Prowadzimy procesy zarządzania zmianą zgodnie z rozporządzeniem 402/2013WE i raportem jednostki oceniającej (AsBo).

Współpracujemy z czołowymi producentami taboru szynowego, przewoźnikami oraz przedsiębiorstwami związanymi z transportem szynowym, w tym również w obszarze transportu miejskiego. Posiadamy wzorowe referencje od wielu liczących się w tym sektorze firm i jednostek badawczych, w tym m.in. Solaris Bus&Coach, PESA Bydgoszcz S.A., H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o., Stadler Polska Sp. z o.o., Arriva RP Sp. z o.o., AS Operail, , Modertrans Poznań Sp. z o.o.

Nasza wiedza i doświadczenie, zebrane w wielu projektach krajowych i międzynarodowych, umożliwia nam świadczenie usług w sposób rzetelny i kompetentny. W naszych działaniach jesteśmy jako partner niezależni i neutralni.