Kim jesteśmy?

TechSolutions Group sp. z o.o. jest spółką założoną w roku 2013 przez grupę naukowców z Politechniki Poznańskiej. Od początku swojej działalności specjalizujemy się w zakresie inżynierii mechanicznej pojazdów szynowych, koncentrując nasze wysiłki na wszystkich aspektach związanych z taborem – od pojedynczych komponentów do całych pojazdów. Zajmujemy się zagadnieniami związanymi zarówno z pojazdami kolejowymi, jak również miejskimi pojazdami szynowymi.

Naszą misją jest wspieranie naszych Klientów w całym cyklu życia pojazdu – od koncepcji, przez produkcję aż do eksploatacji. Pomagamy zmniejszyć koszty produkcji, poprawić jakość produktów, a także ułatwiamy nowym graczom wejście na rynek.

Nasz zespół składa się z doświadczonych oraz wielodziedzinowych specjalistów, dzięki czemu charakteryzujemy się elastycznością oraz indywidualnym i sprecyzowanym podejściem do każdego problemu. Współpracujemy również z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi w kraju i za granicą.

Jednym z głównych obszarów naszej działalności, jest projektowanie podzespołów oraz całych pojazdów szynowych. Nasze biuro konstrukcyjne składa się doświadczonej kadry inżynierskiej, która nie boi się nowych wyzwań. Ponadto posiadamy bogate doświadczenie w przeprowadzaniu badań eksploatacyjnych, analizie współpracy pojazdu z torem oraz obniżaniem i optymalizacją drgań i hałasu, będących częścią procesu odbiorczego pojazdów.

Ponadto realizujemy wdrożenia dokumentacji technicznej pojazdów, jak DSU, DTR, WTWiO – zarówno dla nowych pojazdów, jak i w przypadku ich polonizacji lub modernizacji. Naszych klientów wspomagamy także w procesie uzyskiwania zezwolenia na wprowadzenie do obrotu pojazdu kolejowego oraz podczas zarządzania zmianą zgodnie z rozporządzeniem CSM RA.

Nasza wiedza i doświadczenie, zebrane w wielu projektach krajowych i międzynarodowych, umożliwia nam świadczenie usług w sposób rzetelny i kompetentny. W naszych działaniach jesteśmy jako partner niezależni i neutralni.